SPECIALKAROSSER kontakt

SpecialKarosser AB

Besöksadress/Leveransadress
SpecialKarosser AB
Stationsvägen 15 / Värnamovägen
311 51 ÄTRAN




Postadress
Box 91
311 51 ÄTRAN
Tel: +46 (0)346-602 60
e-post: info@specialkarosser.se


VD SpecialKarosser AB
Rickard Nilsson
rickard@specialkarosser.se


Försäljning

Försäljningschef
Andreas Claesson
Tel: +46 (0)346 60260
andreas.c@specialkarosser.se

Nicke Andersson
Mobil: +46 (0)705 560396
nicke@specialkarosser.se

Bengt Karlsson
Tel: +46 (0)346 60260
bengt@specialkarosser.se

Sven-Erik Eliasson
Tel: +46 (0)346 60260
sven-erik@specialkarosser.se

Henrik Vångendal
Mobil: +46 (0)727 162407
henrik.vangendal@lagab.se

Andreas Johansson
Mobil: +46 (0)733 920958
andreas.johansson@specialkarosser.se

Peter Johansson
Tel: +46 (0)346 60260
peter.johansson@specialkarosser.se

Urban Bolin
Mobil: +46 (0)701 915877
urban@specialkarosser.se


Eftermarknad

Reservdelar
Jörgen Johansson
Tel: +46 (0)346 60260
jorgen@specialkarosser.se

Garanti/Reklamation/Reparationer
Sune Johansson
Tel: +46 (0)346 725180
sune@specialkarosser.se


Planering

Planeringschef
Fredrik Jansson
fredrik.jansson@specialkarosser.se


Konstruktion

Konstruktionschef
Joakim Ek
joakim.ek@specialkarosser.se


Inköp

Inköpschef
Mikael Rasmusson
mikael.rasmusson@specialkarosser.se


Kvalitet & Miljö

Kvalitets och miljöansvarig
Andreas Karlsson
andreas@specialkarosser.se



Garanti / Service / Reperation

Byggnationer från SKAB-Gruppen är en garanti i sig. Om du har ett garantiärende så behöver vi en beskrivning av vad det gäller. Antingen fyller du i detta formulär, och skickar in till oss, eller så skriver du ett mail till garanti@specialkarosser.se . Om du skriver ett mail vill vi att du uppger byggnationersnummer (eller registreringsnummer), dina kontaktuppgifter, samt en beskrivning av ditt ärende. Vi ser mycket gärna att Du bifogar ett foto som beskriver ditt garantiärende. Det underlättar alltid och sådant som underlättar är ju toppen!

OBS! Alla eventuella garantiarbeten måste godkännas av oss innan de påbörjas, då vi annars inte kan stå för eventuella kostnader. Efter att vi erhållit din info, så återkommer vi snarast till Dig!