GROTH kontakt

Groth Kaross AB

Besöksadress/Leveransadress
Industrigatan 1
383 32 Mönsterås




Postadress
Box 123
383 23 Mönsterås
Tel: +46 (0)499-483 50
e-post: info@grothkaross.se


VD
Hans Moberg
Tel:+46 (0)499-48346
Mob:+46 (0)766-779 762
hans.moberg@grothkaross.se


Verkstadsledning

Håkan Persson
+46 (0)499-48356
hakan.persson@grothkaross.se


Administration och Ekonomi 

Emelie Carlsson
+46 (0)499-48357
emelie.carlsson@grothkaross.se


Konstruktion 

Rasmus Evertsson
Tel: +46 (0)499-48348
Mob: +46 (0)722-536 346
rasmus.evertsson@grothkaross.se


Försäljning

Andreas Johansson
Tel: +46 (0)499-48343
Mob: +46 (0)733-920 958
andreas.johansson@specialkarosser.se


Inköp och Logistik

Tim Johansson
Tel: +46 (0)499-48342
Mob: +46 (0)722-536 359
tim.johansson@grothkaross.se


Lager och Reservdelar 

Mona Karlsson
Tel: +46 (0)499-48355
Mob: +46 (0)722-536 348
mona.karlsson@grothkaross.se


Garanti / Service / Reperation

Byggnationer från SKAB-Gruppen är en garanti i sig. Om du har ett garantiärende så behöver vi en beskrivning av vad det gäller. Antingen fyller du i detta formulär, och skickar in till oss, eller så skriver du ett mail till garanti@grothkaross.se . Om du skriver ett mail vill vi att du uppger byggnationersnummer (eller registreringsnummer), dina kontaktuppgifter, samt en beskrivning av ditt ärende. Vi ser mycket gärna att Du bifogar ett foto som beskriver ditt garantiärende. Det underlättar alltid och sådant som underlättar är ju toppen!

OBS! Alla eventuella garantiarbeten måste godkännas av oss innan de påbörjas, då vi annars inte kan stå för eventuella kostnader. Efter att vi erhållit din info, så återkommer vi snarast till Dig!